Telefon
WhatsApp
Twitch’in reklam yüzü platform değiştiriyor!
HP Victus 16-D1047NT

Başlarda Justin.Tv olan, daha sonra Twitch.tv olarak devam eden en popüler yayın platformu, belli başlı birkaç demirbaş yayıncıya sahipti. Bunlara en büyük örneklerden biri xQc, kendisi Kick’e geçti. Bir diğeri Ninja, o da zamanında platform değiştirmişti. Şimdi de bir başka demirbaş yayıncı, Twitch’i bırakıyor.

Pokimane, Twitch’i bırakacağını açıkladı

X hesabında paylaştığı bir gönderiyle 27 yaşındaki Fas asıllı Kanadalı Imane ‘Pokimane’ Anys, yıllardır yayın yaptığı Twitch’i bırakacağını ve başka bir platformda yayın kariyerine devam edeceğini açıkladı.

2013 yılından beri Twitch’te yaptığı League of Legends ve Fortnite yayınlarıyla popülarite kazanan Pokimane, aynı zamanda Twitch’in en çok takip edilen kadın yayıncısı da olmuştu, hala da öyle.

Kendisi Twitch’i bıraktığını şu sözlerle açıkladı:

“Bir devrin sonu. Twitch 10 yıldır benim evimdi. Ama artık ona LoL, Fortnite ve Among Us günlerimdeki anılar ve gösterilen sevgiler için teşekkür etme zamanı geldi.”

Platformun resmi X hesabı da kendisine şöyle yanıt verdi:

“Ne kadar inanılmaz bir yolculuk oldu. Başardığın şeyler ve gelecekte seni bekleyen şeyler için seninle gurur duyuyoruz. Twitch her zaman senin evin olacak, Poki.”

Twitch’ten ayrılan Pokimane’nin şu anda nereye gideceği belli değil. Canlı yayın yapmaya devam etmeye karar verirse, yayın yapabileceği platformlar arasında Facebook, Kick (Amouranth ve xQc’nin de gittiği) ve YouTube dahil olmak üzere birçok seçenek var.

Bu dönemde birçok Türk yayıncı da Twitch’i bırakıp başka platformlara geçtiğini duyurdu. Örneğin Türkiye’nin en çok takip edilen başarılı kadın yayıncılarından biri olan Miafitz de Twitch’i bırakıp Kick’e geçtiğini duyurmuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği