Telefon
WhatsApp
TikTok’tan kullanıcılarını kızdıracak karar! Karşınıza çıkan her video, reklam olacak
HP Victus 16-D1047NT

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok, ‘For You’ kısmına getirmeyi planladığı bir değişiklikle kullanıcılarını çok kızdıracak gibi görünüyor. Reklam odaklı bu değişiklik ile birlikte platformun amacının baştan sona değişmesi planlanıyor. İşte detaylar…

TikTok, karşınıza çıkardığı her videonun reklam olacağı bir sistem tasarlıyor

Ortaya çıkan bilgilere göre TikTok, videolardaki nesneleri otomatik olarak tanımlayan ve izleyicilere “TikTok Shop’ta benzer ürünleri bulun” şeklinde bir ibareyle sizi ürün satın almaya teşvik eden yeni bir özelliği test ediyor.

Eylül ayında piyasaya sürülen TikTok Shop, hızla ucuz ve sahte ürünlerle dolup taştı. Ancak bu çevrimiçi Pazar şirkete, ABD’de günde 4 milyon dolara yakın gelir elde ettiriyor. Başlangıçta yalnızca onaylanmış influencer’lar ve markalar TikTok Shop’taki ürünlere bağlantı yapabilse de şu anda platformun, karşınıza çıkardığı her videonun bir reklam olacağı bir sistem üzerinde çalıştığı öğrenildi.

 

 

 

Bu özellik, içerik oluşturucularının ürünleri etiketleme zorunluluğunu ortadan kaldıracak zira sistem otomatik çalışacak. Kısacası platform, artık algoritmasını sadece sizin vakit geçirmekten hoşnut olacağınız videoları karşınıza çıkarmak için değil, satın almak isteyebileceğiniz şeyleri karşınıza çıkarmak için kullanacak ve TikTok Shop’u önünüze çıkaracak.

TikTok Shop’un kısa sürede çerçöp ile dolduğunu söylemiştik, bunun en iyi örneği, platformda elektronik sigara satılıyor olması. Bu da gençleri teşvik etmemesi gerektiği halde teşvik eden videoların ana sayfaya düşebileceği anlamına geliyor.

Yeni özellik, platformdaki her gönderiyi, videolardaki ürünler için bir reklam haline getirerek temelde hepimizi birer influencer’a dönüştürecek diyebiliriz. Genellikle içerik oluşturucuları ürün satışlarından komisyon alsa da, bu özellik ile birlikte kullanıcıların istemeden sattıkları ürünlerden komisyon alıp alamayacakları konusu da belirsiz.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği