Telefon
WhatsApp
Kişisel ChatGPT için geri sayım başladı! İşte tarih
HP Victus 16-D1047NT

OpenAI, kişisel ChatGPT, yapay zeka mesaj botunuzu oluşturma imkanı sunan GPT Store için hazırlıkları tamamladı. Kasım ayında tanıtılan ancak CEO Sam Altman’in görevden el çektirilmesi sonrası rafa kalkan proje, kısa süre hayata geçiyor.

OpenAI, kişisel ChatGPT geliştirme imkanı sunan GPT Store için açılış tarihi verdi

Yapay zeka hayatımıza girdikten sonra her şey baştan aşağı değişmeye başladı. Şimdi ise OpenAI, ChatGPT Plus üyeliği olanlara yeni bir imkan tanıyacak. GPT Store, Plus üyeliğe sahip olan üyelerin kendi ChatGPT mesaj botunu geliştirme imkanı tanıyacak.

Buna göre OpenAI, GPT Store açılış tarihi için gelecek haftayı işaret etti. Bu bilgi ise OpenAI’nin GPT geliştiricilere attığı mailde ortaya çıktı. Mail içeriğini Techcruch editörü ise X platformundan paylaştı. Paylaşımda OpenAI, geliştiricilere GPT Strore’un haftaya yayımlanacağı bilgisini verdi.

Kullanıcıların kişisel ChatGPT’leri geliştirmek için herhangi bir kod bilgisine ise ihtiyacı bulunmuyor. Buna karşın geliştiriciler şimdiden web sitesi oluşturma , vergi danışmanlığına kadar binlerce özel sohbet botu oluşturdu. Oluşturulan bu botlar ise şu an için geliştiricilerin kendi arasında paylaşıma açık. GPT Store’un devreye girmesi sonrası ise OpenAI tüm Plus işletmelere özel sunulan Enterprise üyelerine bu botları açacak. ChatGPT Plus üyeliği şu an için aylık 499,99 TL fiyata sahip.

Şu an için gelir modelleri belli olmasa da kullanıcıların ve geliştiricilerin geliştirdikleri botları satışa sunabileceği tahminler arasında. Geliştiriciler gibi kullanıcılar da GPT Store’da kendi geliştirdikleri sohbet botlarını sunma imkanına sahip olacak. Ancak geliştiriciler dışında kullanıcıların bundan gelir elde edip edemeyeceği henüz belli değil. Yine GPT Store’a koyulan sohbet botlarının kontrolden geçip geçmeyeceği de merak konusu.

kişisel chatgpt, chatgpt plus, gpt store, gpt store açılış tarihi
GPT Store

Kullanıcıların kod bilgisi olmadan kişisel ChatGPT oluşturma imkanının daha sonradan herkese açılabileceği de düşünülüyor. Özellikle GPT Store’un ChatGPT Plus üyeleri dışında da kullanılabilmesi yapay zeka açısından yeni imkanların da önünü açabilir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği