Telefon
WhatsApp
Güncelleme: Riot Games’ten beklenen VALORANT ve LoL açıklaması geldi!
HP Victus 16-D1047NT

VALORANT ve League of Legends (LoL) oyunlarının geliştiricisi olarak bilinen Riot Games, en büyük oyun şirketleri arasında yer alıyor. Bu bağlamda firma, oyuncuların büyük çoğunluğu tarafından güvenilir bulunuyor. Ancak kısa süre önce yaşanan bir gelişme, bu güveni sarsacak gibi görünüyor. İşte ayrıntılar…

Twitter veya yeni adıyla X’te “wait” adlı bir kullanıcı, VALORANT kaynak dosyalarında oyunun bilgisayardan ekran görüntüsü alabildiğine dair kod satırları buldu. Bunu paylaştığı gönderi, sosyal medyada tartışma konusu haline geldi.

İddiaya göre VALORANT, açık olduğu sırada diğer uygulamalara da erişebiliyor. Söz konusu bu iddiaya göre Discord, WhatsApp gibi özel mesajlaşma uygulamaları ve Google Chrome veya diğer tarayıcılarda yapılan aramaların ekran görüntülerini alabileceği belirtiliyor.

Üstelik sadece bu uygulamalarla sınırlı kalmadığı söyleniyor. Yani bu, VALORANT ‘ın masaüstü veya diğer uygulamalardan da ekran görüntüsü alabilmesi anlamına geliyor. Tabii önemli olan kısım ise bu görüntülerin Riot Games sunucularına yollanması olduğu belirtiliyor.

Aslına bakacak olursak bu gibi kod satırları, hilelerin yaygın olduğu pek çok oyunda zaten var. Dolayısıyla buna şaşırmamak gerekiyor. Ancak burada dikkat çeken nokta ise VALORANT’ın sadece oyun içi değil, oyun dışındaki uygulamalardan da ekran görüntüsü alabildiği iddiası.

Riot Games, VALORANT oyuncularından habersiz ekran görüntüsü mü alıyor?

Bu iddia sosyal medyada çok konuşuldu. Bazı oyuncular, ekran görüntüsü alan kaynak kodların sadece VALORANT değil, LoL oyununda da olabileceğine dair endişelerini dile getirdi. Riot Games tarafından ise henüz bir açıklama gelmiş değil. Firmanın bu konuyla ilgili ne diyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Riot Games, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre firma, sadece oyun istemcisinin (tam ekran) ve oyun istemcinin kapladığı bölgenin (pencereli/sınırsız) bir resminin alındığını, ancak bilgisayarınızın tamamının veya birden fazla monitörün ekran görüntüsünün alınmadığını açıkladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği