Telefon
WhatsApp
Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!
HP Victus 16-D1047NT

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Google, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket bu kez Android uygulamasında çok beklenen değişikliklerden birini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Çıkan haberlere göre Google arama çubuğu Android uygulamasında değişikliğe uğrayacak.

Google Arama çubuğu Android uygulamasında artık altta olacak!

Teknoloji şirketleri arasına önemli bir yere sahip olan Google, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için birçok yenilik üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri de kullanıcıların çoğunun uzun zamandır beklediği Google Arama çubuğunu yeri oluyor.

 

 

 

Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!

Ortaya çıkan haberlere göre Google, Android uygulaması için yeni bir arayüzü test ediyor. Bu arayüzle birlikte ana arama çubuğunun ekrandaki yeri değişiyor. Şirket, Google uygulamasının son beta sürümünde arama çubuğunu en alta yerleştiren bir işareti etkin hale getirdi.

Güncellenen arayüzle birlikte ekran görüntüleri de ortaya çıktı. Ekran görüntülerine baktığımızda da arama çubuğunun altta yer aldığını görmek mümkün. Filtreler, kısımlar ve hesap seçenekleri gibi menüler de ekranın üst kısmındaki yerini koruyor. Bu da sadece arama çubuğunun yerinin değiştiğini gösteriyor.

Google’ın iOS için Chrome’da da adres çubuğunu aşağı taşıma seçeneği sunması bu tasarımın Android uygulamasında da geniş alanda kullanıma sunulma ihtimalini artırıyor. Özellikle son zamanlarda arama çubuklarının altta yer alması nedeniyle Google’ın bu konuda geç bile kaldığını söyleyebiliriz.

Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!

Google’ın bu yeniliği ise Android uygulamasının 14.48.26.29.arm64 sürümünde ortaya çıktı. Ancak bu değişikliğin daha geniş kullanıma mı sunulacağı yoksa yalnızca bir deneme mi olacağı henüz belli değil. Google, arayüz değişikliklerini genel kullanıma sunmadan önce test ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği