Telefon
WhatsApp
Google artık yapay zeka ile YouTube Music’e hükmediyor!
HP Victus 16-D1047NT

Google artık yapay zeka asistanı Gemini ile YouTube Music’i kontrol edebiliyor. Google, Gemini için YouTube Music uzantısını geniş çapta kullanıma sundu. Artık müzik dinlemek, şarkı bulmak ve çalma listelerinizi kontrol etmek çok daha kolay olacak. İşte detaylar…

Eskiden Google Asistan’ın en büyük avantajlarından biri müziği kontrol edebilmesiydi. Ama şimdi Gemini bu alanda da devreye giriyor. Yapmanız gereken tek şey, Google Gemini Extensions adresine gidip uzantıyı etkinleştirmek. PC veya Android telefonunuzdan bu adımı tamamladıktan sonra, Gemini’nin yeteneklerinden sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Gemini’ye sadece bir komut vererek istediğiniz şarkıyı bulabilir ve çalabilirsiniz. Örneğin, “Bohemian Rhapsody by Queen şarkısını bul” dediğinizde, Gemini hemen size bu şarkıyı bulup çalacak. Ayrıca çalma kontrolleri de parmaklarınızın ucunda. Şarkıyı durdurabilir, yeniden başlatabilir, atlayabilir veya önceki şarkıya dönebilirsiniz.

Eğer YouTube Music Premium üyeliğiniz varsa, Android cihazlarda arka planda müzik çalma özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz. Bu da, reklamsız bir şekilde müziğinizi kesintisiz bir şekilde devam ettirmenizi sağlayacak.

PC kullanıcıları için bu uzantı henüz tam olarak çalışmıyor olabilir. Şu an için, size doğrudan şarkıyı çalamasa da, YouTube Music’te dinlemek üzere bir bağlantı sağlayacak. Ama bu küçük sorun da kısa sürede çözülecektir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği