Telefon
WhatsApp
HP Victus 16-D1047NT

Yatırımcıların yıla kötü başlamasına rağmen gelişmekte olan ülke piyasalarına olan iyimserliği artıyor.

Grantham Mayo Van Otterloo & Co’ya (GMO) göre gelişen ülke yerel para birimi cinsi tahviller “nesilde bir görülen bir fırsat sunuyor”. GMO Fon Yöneticisi Victoria Courmes “Fed’in ne yapacağından bağımsız olarak ucuz gelişen piyasa değerlemeleri, çekici getiriler ve süregelen dezenflasyon süreci ile yerel para birimi gelişen piyasa tahvilleri çekici hale geliyor. Fed’den gelecek gevşeme döngüsü başlangıcı sinyali de daha zayıf dolar ve gelişen piyasa tahvilleri için katalizör olacak” yorumunu yaptı.

Daha önce Neuberger Berman, Vontobel Asset Management ve JPMorgan Chase de 2024’ün gelişen piyasa varlıkları için önemli bir dönüm noktası olacağını belirtmişti. Yine de gelişen ülke para birimleri ve tahvilleri bu yıl Çin’deki belirsizliklerin etkisiyle yüzde 1’in üzerinde değer kaybetti. GMO’dan Courmes’e göre bu durum yatırımcıya çekici bir giriş noktası fırsatı sunuyor.

Yatırımcıların gelişen piyasa tahvillerine yönelik kötümser pozisyonları da azalıyor. S3 Partners verilerine göre 3 milyar dolar büyüklüğündeki VanEck Morgan EM Local Currency Bond ETF’inde devam eden kötümser pozisyonların ETF boyutuna oranı yüzde 0,69 ile Ekim 2019’dan bu yana en düşük seviyesinde.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği