Telefon
WhatsApp
Efsane PlayStation oyunları iPhone’a geliyor!
HP Victus 16-D1047NT

Apple, Avrupa Birliği’nin kararı sonrasında App Store’un politikalarını gevşetmek zorunda kaldı. Bu durum ise emülatörlerin önünü açtı. App Store’da yayınlanan yeni bir emülatör uygulaması, ikonik PlayStation yapımlarını iPhone ve iPad’e getiriyor.

iPhone ve iPad sahipleri artık jailbreak yapmadan PlayStation oyunlarını deneyebilecek. iOS geliştiricisi ZodTTD tarafından geliştirilen PS1 emülatörü Gamma, geçtiğimiz gün App Store’da yayınlandı. Kısa sürede ise büyük yankı uyandırdığını belirtelim.

Gamma, iPhone ve iPad’de PlayStation 1 deneyimi yaşatmayı vadediyor. Bluetooth gamepad desteğine sahip olan uygulama; ayrıca PS1’de olmayan bazı özellikleri de sunuyor. Bunlar arasında kullanıcıların herhangi bir noktada oyunu duraklatması ve kaydetmesi bulunuyor.

 

 

Oyun dosyaları ve kayıt dosyaları, Google Drive veya Dropbox kullanılarak cihazlar arasında senkronize edilebiliyor.

Gamma için ilk kurulumun kontrolleri biraz ince ayar gerektirdiğini söylemek gerekiyor. Özellikle ekran boyutunu ve kontrolcüyü manuel olarak ayarlamak gerekiyor. Ancak Gamma, iPhone ve iPad’de PS1 deneyimi sağlamayı amaçlıyor.

Gamma, popüler Wii ve GameCube emülatörü Delta’nın mimarisini kullanıyor. Bu da iOS’ta jailbreak yapmadan retro oyunlara erişilebileceği anlamına geliyor. Şimdilik kütüphanenin kısıtlı olduğunu ve zamanla genişleyeceğini belirtelim.

 

 

App Store’da ücretsiz olarak yayınlanan Gamma, iPhone ve iPad’de oyun alışkanlıklarını da değiştirmeyi hedefliyor. Bakalım kullanıcılar bu tarz emülatörleri ne kadar benimseyecek, zamanla göreceğiz.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği