Telefon
WhatsApp
Çin’de sahte AirPods üreten fabrikaya baskın!
HP Victus 16-D1047NT

Son yıllarda teknoloji dünyasında en çok tartışılan konuların başında sahte ürünler geliyor. Bunlardan en fazla etkilenen markalardan biri de Apple. Şirketin piyasaya sürdüğü ürünlerin sahtesi hiç eksik olmuyor ve dünyanın dört bir yanında satılıyorlar.

“Sahte ürün” denince akla gelen ilk üretim merkezlerinden birisi de maalesef Çin. Ülkede yüksek fiyatlı satılan ürünlerin daha uygun fiyatlı sahte versiyonlarına rastlamak mümkün. Son olaraksa bununla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Öyle ki Çin polisi, sahte Apple AirPods üreten fabrikaya baskın yaptı. İşte detaylar…

167 milyon yuan değerinde sahte ürünler ele geçirildi

Aktarılan bilgilere göre Çin‘in Siçuan bölgesinin Suining şehrinde polis ekipleri, sahte Apple AirPods üreten bir fabrikayı tespit etti ve ardından baskın yapıldı. Bu fabrikanın üç üretim hattından oluştuğu görüldü.

167 milyon yuan değerinde sahte ürünler ele geçirildi

Bu baskında birlikte toplam değeri yaklaşık 167 milyon yuan (23,5 milyon dolar) olduğu tahmin edilen sahte ürünler ele geçirildi. Bu ürünlerse 69 binden fazla AirPods, 45 binden fazla ara mal, 4 takım sahtecilik aleti, 50 binden fazla ambalaj malzemesi ve 10 binden fazla yedek parça.

Çin’de 10’dan fazla şehirde satıldığı belirtilen bu sahte AirPods ürünlerinin yurt dışına çıkıp çıkmadığı ise bilinmiyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri‘ne gittiği yönünde şüpheler var. Bu baskınla birlikte kaç kişinin tutuklandığı ise bilinmiyor.

Sahte AirPods nasıl anlaşılır?

Satın aldığınız bir AirPods kulaklığın orijinal olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için ürünün üstünde yazan seri numarasını Apple’ın resmi web sitesi üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilirsiniz. İlgili sayfaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği