Telefon
WhatsApp
Bu sefer yaptı! Sony’den PS4 oyunlarını açan yeni el konsolu
HP Victus 16-D1047NT

Sony, PlayStation 4 oyunlarını içeren yeni bir konsol üzerinde çalışıyor. İddia donanım ve teknoloji dünyasında bilinen bir YouTube kanalı olan Moore’s Law is Dead tarafından ortaya atıldı. El tipi konsolların gittikçe popülerleşmesi ve PC üreticilerinin bu duruma ilgi göstermesi, iddiaya göre Sony tarafında yeni bir projenin startını verdi. Yeni konsol, PS4’ün oyunlarını çalıştırabilecek. Bu da onu bulut tabanlı çalışan Playstation Portal‘dan ayırmamızı sağlayan en büyük etken.

Piyasaya çıkışının üzerinden on yıl geçen PlayStation 4’ün o dönemki donanım özellikleri, günümüzün AMD Ryzen Z1 APU‘ları ile muadil seviyede diyebiliriz. Bu durum güçlü bir el konsolu gelme olasığını da artırıyor. İddiaya göre Sony yeni el konsolu, PlayStation 4 kütüphanesindeki tüm oyunları oynatabilecek kapasitede olacak.

el konsolu sony

Sony’nin yeni el konsolu sadece PlayStation hayranlarını değil, aynı zamanda mobil oyun severleri de hedef alacak. El konsollarının sunduğu esneklik ve yenilikçi özellikler, oyun sektöründe yeni bir akımın öncüsü olabilir. Sony şu anda piyasada PlayStation Vita adlı bir el konsoluna sahip. PlayStation Vita, ilk olarak 2011 yılında tanıtıldı ve taşınabilir oyun deneyimi sunmak için tasarlandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği