Telefon
WhatsApp
Apple’ın App Store kararını eleştiren şirketler arasına Microsoft da katıldı
HP Victus 16-D1047NT

Microsoft, Apple’ın Avrupa Birliği Dijital Hizmetler Yasası kapsamında App Store için yaptığı değişiklikleri eleştiren şirketler arasına adını yazdırdı. Xbox patronu Sarah Bond, yaptığı açıklamada Apple’ın eylemlerini değerlendirdi.

Microsoft Xbox patronu: “App Store kuralları yanlış yönde atılmış bir adım.”

Daha önce Epic Games CEO’su, Spotify CEO’su, Firefox CEO’su ve daha birçok şirket, Apple’ın App Store değişiklikleri yüzünden eleştirilerde bulunmuştu. Xbox Patronu Sarah Bond da konuya değindi, dolayısıyla Microsoft da olaya dahil oldu.

Apple’ın AB düzenlemelerine uyum sağlamak için hazırladığı yeni plan, üçüncü taraf mağazalarda faaliyet gösteren uygulamaların ilk 1 milyon indirmenin ardından her indirme için 0,50 € ödemesini gerektiren bir sistem olarak işliyor. Ayrıca Apple, üçüncü taraf ödeme sistemlerini kullanan geliştiricilerden yüzde 17 komisyon almaya da devam edecek.

 

 

 

Xbox başkanı Sarah Bond, X’te yayınladığı bir gönderide Microsoft’un çekincelerini dile getirerek, “Apple’ın yeni politikası yanlış yönde atılmış bir adım. Umarız önerdikleri planla ilgili geri bildirimleri dinlerler ve herkes için daha kapsayıcı bir gelecek için çalışırlar” dedi.

Bond, şu anda Microsoft’un tüm Xbox platform ve donanım çalışmalarını denetliyor. Ek olarak şirket, bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen kendi Xbox mobil mağazasını da aktif olarak geliştiriyor.

Microsoft’un Xbox mobil mağazası, Apple ve Google’ın mobil oyun mağazalarına bir alternatif olarak geliştiriliyor. Mağazada Call of Duty: Mobile ve Candy Crush Saga gibi popüler oyunlar da dahil olmak üzere Activision Blizzard’ın içeriklerinin yer alması bekleniyor.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Apple’ın App Store politikalarına ve ödeme işlemlerine karşı yasal mücadele geçmişine sahip. Spotify da Apple’ı yeni App Store vergisiyle “gasp” yapmakla suçlamıştı.

Spotify CEO’sundan Apple’a misilleme! Apple da geri durmadı

Spotify CEO’sundan Apple’a misilleme! Apple da geri durmadı

Spotify CEO’su Daneil Ek, Apple’ın App Store değişiklikleri sebebiyle şirketi ağır eleştirdi. Gelin detaylara birlikte bakalım!

Avrupa Birliği, düzenlemeler Mart ayında resmen yürürlüğe girdiğinde Apple’ın değişikliklerine bir yanıt vereceğine söz verdi ve gerekli görüldüğü takdirde müdahale edeceklerini de belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği