Telefon
WhatsApp
Apple HomePod ve HomePod mini Türkiye’de satışa çıktı! İşte fiyatı
HP Victus 16-D1047NT

Apple, uzun zamandır beklenen HomePod serisini nihayet ülkemize getirdi. Peki bu cihazlar kullanıcılara neler sunuyor? İşte Apple HomePod ve HomePod mini fiyatı ve özellikleri…

Ev teknolojilerindeki gelişmeler kullanıcıların daha zengin ve akıllı bir yaşam tarzına kavuşmasını sağlıyor. Apple HomePod ve ve HomePod mini gibi akıllı hoparlörler de bu trende öncülük ediyor. Peki Apple HomePod ve HomePod mini fiyatı ne kadar ve özellikleri neler?

HomePod mini, adından da anlaşılacağı gibi serinin küçük boyutlu ve daha düşük fiyatlı seçeneğidir. Ancak boyutu küçük olsa da ses kalitesinden ödün vermiyor. Evrensel frekans aralığı kapsayan bir sürücü ve çift pasif radyatörler sayesinde birçok kişiyi tatmin edecek kalitede ses veriyor.

Dolayısıyla evinizin her köşesinde güçlü ve net bir ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Üstelik tek başına kullanmanıza da gerek yok. Zira birden fazla HomePod mini kullanarak stereo eşlemesi yapabilir, yani bir hoparlör takımı gibi kullanabilirsiniz. Tabii cihazın Siri entegrasyonu ve akıllı asistan özellikleri de büyük bir artı.

HomePod ise daha büyük boyutu ve yüksek fiyatı olmasına rağmen tercih sebebi olabiliyor. Zira çok daha etkileyici bir ses deneyimi sunuyor. Cihazda yüksek titreşimli woofer ve hüzmeleme teknolojisine sahip beşli tweeter dizilimi bulunuyor.

Bu, oda algılama özelliğiyle birleştirildiğinde ortama uygun optimize edilmiş bir ses sağlıyor. Tabii mini de olduğu gibi yine stereo eşlemesi, Siri ve birden fazla odada ses deneyimi gibi özelliklere sahip olduğunu belirtelim. Yani aslında iki cihaz arasında ses kalitesi ve yüksekliği dışında kalan akıllı asistan benzeri özelliklerde bir fark yok.

  • HomePod mini fiyatı: 3 bin 999 TL
  • HomePod fiyatı: 11 bin 999 TL
Özellik HomePod mini HomePod
Fiyat 3.999 TL 11.999 TL
Ses Sürücüsü Tüm frekans aralıklarını kapsayan sürücü Yüksek titreşimli woofer
Pasif Radyatör Çift pasif radyatör
(force-cancelling özellikli)
Yok
Tweeter Yok Beşli tweeter dizilimi
(Hüzmeleme teknolojili)
Uzamsal Ses Yok Var
Oda Algılama Yok Var
Stereo Eşleme Var Var
Birden Çok Odada Ses Var Var
Siri Akıllı asistan, ses tanıma Akıllı asistan, ses tanıma
Akıllı Ana Hub Var Var
Sıcaklık ve Nem Sensörü Var Var
Güvenlik Gizli ve güvenli Gizli ve güvenli

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Worldef

Reklam

FLORYA

Anket

Ofisgo1111
Ofisgo2222

E-Bülten Aboneliği